تبلیغات
وبلاگ حقوقی توحید بختیاری - پاسخ به همه اعتراضات ‌و ‌شائبه‌ها درگفت‌وگوی ایسنا با جندقی‌؛
موضوعات

راهنمای موفقیت در آزمون وکالت
محصولات حقوقی
آمار
درباره وبلاگسعی دارم علاوه بر درج دست نوشته های شخصی و ارتباط با دوستان عزیزم، با توجه به مدرک حقوق قضائی و تجربه مختصری که دارم، گاهاً مطالب و مقالات حقوقی تحریر و پاسخگوی سئوالات دوستان باشم.
๑۩۞۩๑
انتشار مطالب وبلاگ، صرفاً با ذکر منبع مجاز است.
๑۩۞۩๑
facebook id: tohidbakhtiary
نویسنده: توحید بختیاری
خدمات آزمون
خدمات حقوقی
نظرسنجی
آیا با برگزاری غیر رقابتی آزمون وکالت، یعنی قبولی در صورت کسب معدل مشخص، موافقید؟پیوندها
دوستان
» انجمن حمایت از حقوق مردان
» وبلاگ تخصصی حقوق ایران
» وبلاگ حقوقدانان اراک
» اتاقک مجازی حقوق کیفری
» انصاف
» آموزش و آزمون های حقوقی
» حقوق جزا و جرم شناسی
» ایران داوری
» وبلاگ حقوقی محمدرضا متین فر
» خورشید عدالت
» دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع)
» انجمن تالیف گروه صعود
» رسا گستر
» دانشجویان حقوق آران و بیدگل
» وبلاگ حقوقی، آموزشی علیخانی
» فقه پلی است برای حقوق
» وبلاگ حقوقی هنری برگ سبز
» وکیل امین
» وبلاگ حقوقی جرم و جنون
» تقدیم به دانشجویان حقوق
» وبلاگ حقوقی محمدصادق امانی
» گروه حقوقی اعتماد
» اختبار
» وبلاگ حقوقی نیما جهانشیری
» منابع آزمون وکالت 92
» وکالت آنلاین
» وکالت
» قوانین حقوق
» بانک حقوق
» من و حقوق
» انجمن علمی فقه و حقوق ایذه
» وبلاگ حقوقی سعید ذکایی
» بانک جزوات حقوقی اسدی
» فرجام خواسته
» حقوقی و خانواده
» حق جو گون
» حقوق و عدالت
» مشاوره حقوقی
» وبلاگ حقوقی مرتضی خلج
» مدرسه وکالت و تجارت
» وبلاگ احسان پرنیان
» تبصره
» سایت حقوقی دادپرور
» حقوق من و تو
» وبلاگ دکتر آقایی جنت مکان
» وبلاگ حقوقی میرمحمد حسن زاده
» وبلاگ حقوقی سعید رستم زاده
» وبلاگ تخصصی حامیان عدل و داد
» طاها یوسفی
» حقوق در علم/حقوق در عمل
» وبلاگ حقوقی دادگاه قانون
» وبلاگ حقوقی حامد حوزه چشم
» وکیل پایه یک
» بررسی مسائل حقوق در ایران
» وبلاگ حقوقی امیررضا قارداشی
» وب سایت حقوقی هادی
» تخصصی حقوق و فقه
» وب سایت وکیل
» انجمن علمی حقوق نظرآباد
» وبلاگ تخصصی حقوق
» وبلاگ حقوقی شایسته
» احقاق حق
» جزوه های حقوق
» وبلاگ آنتی فمنیسم
» وبلاگ حقوقی قانون حیات
» وکالت/مشاوره حقوقی
» دانشجوی حقوق
» جامع ترین وبلاگ حقوقی یزد
» گذر زمان یک حقوقدان
» وبلاگ حقوقی جواد احمدی مقدم
» حقوق
» وبلاگ حقوقی احمد کوسه غراوی
» پرنون یونس
» وبلاگ حقوقی چتر عدالت
» مرکز علمی تخصصی حقوق ایران
» وبلاگ حقوقی اکبر عبدی زاده
» هم اندیشی حقوقدانان
» بی قانونی
» کارشناسی ارشد حقوق جزا
» حقوق در ایران و جهان
» وکلای ایران
» یاران عدل
» گروه حقوق دانشگاه آزاد بافت
» وبلاگ حقوقی شهرستان قاین
» وبگاه حقوقی نرخ عدالت
» گروه وکلای مهدیار
» مطالب حقوقی
» وبلاگ تخصصی حقوق ایرانیان
» مرجع معرفی وبسایتهای حقوقی
» محیط زیست گردشگری اکوتوریسم
» ساجد نیوز
» وبلاگ آخرین زمان
» خاکریز سایبری
خبرنامه آزمونهای حقوقی
نام خود را در فیلد اول و ایمیل خود را در فیلد دوم وارد نموده و بر روی گزینه ثبت کلیک کنید

Powered by WebGozar

Translation
English Arabic Turkish French German Spanish Italian Russian Chinese Japanese

بسته صفر تا صد دوراندیشان

بسم الله الرحمن الرحیم

جندقی

 

رییس كانون وكلای دادگستری مركز در پاسخ به برخی شائبه‌ها درباره‌ی چگونگی جذب وكلا در سال جاری و احتمال لغو آزمون علمی كانون مركز تاكید كرد كه كانون وكلای مركز شخصیت قانونی و مستقلی دارد و هیچ كس نمی‌تواند دخالت ماهوی در این كانون داشته باشد.

 

 

 

سیدمحمد جندقی كرمانی‌پور در گفت و گوی اختصاصی با ایسنا، با بیان این كه هیات مدیره كانون وكلای دادگستری مركز بنا به دلایلی تصمیم گرفت كه آزمون ورودی وكالت را دو مرحله‌ برگزار كند، اظهاركرد: یكی از دلایل این بود كه همانطور كه در قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت آمده كه فارغ التحصیلان رشته حقوق و بالاتر می‌توانند آن را دریافت كنند، كلمه «بالاتر» از نظر كانون وكلای مركز این گونه تفسیر شد كه فارغ التحصیلان رشته حقوق در دوره كارشناسی یا بالاتر می‌توانند در این آزمون شركت كنند.

جذب وكیل دومرحله‌ای شد تا بهترین‌ها جذب شوند

وی ادامه داد: در وهله اول گروهی كه دارای مهندسی راه و ساختمان، مامایی، پرستاری، رادیولوژی، تاریخ، جغرافیا و ... بودند، در رشته های حقوق خصوصی یا حقوق جزا برای كارشناسی ارشد ثبت نام كرده و 28 واحد حقوق را می‌گذراندند و فارغ التحصیل می‌شدند و این فارغ التحصیلان بنا به دلایلی كه قانون گفته بود فارغ التحصیل كارشناسی حقوق یا بالاتر بودند كه معتقد بودند باید پروانه وكالت اخذ كنند. هیات مدیره كانون وكلای مركز این ادعا را رد كرد و این فارغ التحصیلان نسبت به این تصمیم اعتراض كرده و به دادگاه عالی انتظامی قضات رجوع كردند و دادگاه این طور استنباط كرد كه این فارغ التحصیلان می توانند در آزمون ورودی وكالت شركت كنند.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز ادامه داد: بنا بر اعتقاد ما، تنها دانشجویان دانشكده‌های حقوق بعد از گذراندن دوره آموزش 4 ساله و فارغ‌التحصیلی در این رشته و بعضی از آنان كه موفق به اخذ مدرك كارشناسی ارشد یا دكتری در حقوق خصوصی یا حقوق جزا می‌شوند، می‌توانند برای اخذ پروانه وكالت اقدام كنند.

جندقی ‌كرمانی‌پور با بیان این كه با توجه به این دلایل تصمیم گرفتیم آزمون تشریحی برگزار كنیم تا حق دانشجویان فارغ التحصیل رشته حقوق تضییع نشود، تصریح كرد: اگر استدلال این است كه باید كسی كه كارشناسی غیرمرتبط با حقوق دارد، می‌تواند پروانه وكالت بگیرد؛ بهتر است كه دانشكده‌های حقوق تعطیل شود یا لزومی ندارد كسی چهار سال در دانشكده حقوق تحصیل كند. علاوه بر این مساله باید گفت كه متاسفانه سطح دانش و معلومات فارغ التحصیلان چه از جهت املایی چه از جهت انشایی پایین است و اغلاطی را مشاهده می‌كردیم كه این گونه غلط ها باعث تاسف بود. برای این كه بتوانیم بهترین ها را انتخاب كنیم، كانون وكلای دادگستری مركز تصمیم گرفت كه علاوه بر آزمون تستی كه هر سال برگزار می‌كند، آزمون تشریحی هم برگزار كند.

وی گفت: برگزاری آزمون تستی به وسیله اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران (اسكودا) و از طریق سازمان سنجش برگزار شده و كانون وكلای مركز نقشی در این زمینه نداشته است.

جندقی با اشاره به این كه برای حفظ حقوق مردم و برای گزینش بهترین‌ها، آزمون تشریحی برگزار می شود، خاطرنشان كرد: در واقع قصد نداریم كه حق كسی ضایع شود یا خدایی نكرده قصد این را نداریم كه گروهی وارد كانون وكلای مركز نشوند.

1220 نفر جذب كانون مركز خواهند شد نه 2440 نفر

رییس كانون وكلای دادگستری مركز تاكید كرد: تعیین تعداد 1220 نفر توسط كمیسیون تبصره ماده یك قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مصوب سال 76 بوده است و هیات مدیره در آزمون تشریحی دو برابر این تعداد را اعلام می‌كند و از بین 2440 نفر برابر مصوبه كمیسیون 1220 نفر كه نمرات بهتری را كسب كرده‌اند، انتخاب خواهند شد.

جندقی با اشاره به این موضوع كه 20 و 21 بهمن ماه آزمون تشریحی در دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد، تصریح كرد: در مرحله آزمون تشریحی سعی كردیم طرح كنندگان سوالات، اساتید حقوق باشند تا كسی نتواند نسبت به سوالات ایراد بگیرد.

وی با بیان این كه هیچ تبعیضی در گزینش از شركت‌كنندگان در آزمون ورودی وكالت قائل نخواهیم شد، اظهاركرد: اخیرا اعتراضاتی صورت گرفته است كه از بین 2440 نفر كه در آزمون تشریحی شركت می‌كنند باید همین تعداد جذب كانون وكلای دادگستری مركز شود؛ باید بگویم كه این موضوع دراختیار كانون وكلای مركز نیست بلكه در اختیار كمیسیون تبصره ماده یك است و گزینشی كه این كمیسیون كرده بر اساس نیازی است كه داشته و این تعداد را جذب خواهد كرد و هیچ گونه تغییری در تعداد انتخابی كمیسیون نخواهد شد.

تاكید بر حفظ استقلال وكیل

جندقی كرمانی‌پور با اشاره به موضوع مهم «استقلال وكلا» در ادامه گفت: همانطور كه می‌دانید تا سال 1331، پروانه‌های وكلای دادگستری به وسیله اداره احصائیه قوه قضاییه صادر می‌شد. در سال 1309 كه كانون وكلای دادگستری مركز تشكیل شد، اولین رییس كانون مركز، مرحوم داور وزیر دادگستری بود و مرحوم پیرنیا به عنوان نایب رئیس كانون وكلای مركز انتخاب شد كه انسان بسیار شریفی بود و در جهت استقلال وكلا تلاش های زیادی كرد. تا سال 1331 مجاهدت‌های پیشكسوتانی نظیر مرحوم سید هاشم در زمان دولت مرحوم مصدق با توجه به اختیاراتی كه مجلس داده بود، لایحه قانونی استقلال كانون وكلای دادگستری به تصویب رسید و در هفتم اسفند 1331 به هیات مدیره وقت كانون كه مرحوم سید هاشم بود، ابلاغ شد و از آن سال تاكنون هیات مدیره كانون تصمیم گرفت كه هفتم اسفند ماه را به عنوان روز استقلال كانون وكلا جشن بگیرد.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز ادامه داد: بعد ازكودتای 28 مرداد 1332 كمیسیونی مركب از دو مجلس سنا و شورای ملی تشكیل شد تا لوایحی كه مرحوم مصدق با توجه به اختیاراتش تصویب كرده بود را مجددا مورد بررسی قرار دهند. از جمله این لوایح همین قانون لایحه استقلال وكلا بود كه به وسیله كمیسیون مشترك مجلسین در سال 1333 تصویب و ابلاغ شد. از آن تاریخ به بعد كانون وكلای دادگستری، موسسه‌ای مستقل است كه به وسیله وكلای دادگستری اداره می‌شود.

وی با اشاره به ماده 17 لایحه قانونی استقلال وكلا ، تصریح كرد: در این ماده تصریح شده كه از تاریخ تصویب این قانون، هیچ وكیل دادگستری را نمی‌توان از شغل وكالت معلق یا محروم كرد. (مگر به موجب حكم دادگاه انتظامی وكلا) كه باید گفت تاكنون هم به همین نحو عمل شده است.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز با بیان این كه بعضی از افراد معتقد هستند كه باید نظارت قوه قضاییه بر جامعه وكلا بیشتر شود، در صورتی كه این نظارت وجود دارد، افزود: بنا به دلایلی از جمله این كه تمامی آرای دادگاه‌های انتظامی وكلا قابل تجدید نظر در دادگاه عالی انتظامی قضات بوده و هم چنین تمامی تصمیمات هیات مدیره قابل اعتراض در دادگاه عالی انتظامی قضات است و دادستان شهرستان، دادستان كل و مقامات قضایی هرگاه تخلفی از وكیل دیدند به كانون وكلا اعلام می‌كنند و كانون هم به دادسرا و در صورت صدور كیفر خواست به دادگاه ارجاع می‌شود؛ بنا به این دلایل است كه باید گفت كه نظارت وجود دارد ولی اگر نظارت به مفهوم دخالت باشد كه به استقلال وكیل و كانون های وكلا خدشه وارد كند درست نبوده و كانون های وكلای دادگستری مخالف این موضوع هستند.

جندقی تاكید كرد: وكیل در دفاع از موكل خود باید بدون دغدغه و ترس از اینكه مبادا پروانه وكالتش باطل شود، به كار خود ادامه دهد و باید آزادی كامل در دفاع را داشته باشد.این موضوع در لایحه استقلال وكلا وجود دارد و در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شده و در كنوانسیون هاوانا تصریح شده كه وكلای دادگستری آزاد بوده و باید آزاد باشند تا بتوانند نسبت به اداره امور خودشان اقدام كنند.

انتخابات هیات مدیره كانون مركز 19 اسفند برگزار می‌شود

وی با بیان این كه انتخابات هیات مدیره كانون وكلای دادگستری مركز در روز 19 اسفند ماه برگزار خواهد شد، ادامه داد: این انتخابات، یكی از آزاد ترین و‌ دموكراتیك‌ترین انتخاباتی است كه در كشور برگزار می شود.

جندقی تصریح كرد: 20 آذر ماه امسال اسامی 118 نفر از شركت‌كنندگان در انتخابات را به دادگاه عالی انتظامی قضات فرستادیم كه متاسفانه یكی از آنها، آقای كشاورز بودند كه انصراف خود را اعلام كردند. طبق قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت باید صلاحیت این افراد به وسیله این دادگاه تایید شود و دادگاه مكلف است طبق قانون ظرف دو ماه نسبت به صلاحیت این افراد پاسخ بدهد. بنابراین تا 20 بهمن ماه ان‌شاالله پاسخ داده خواهد شد و هیات نظارت هم در روز 20 بهمن ماه جلسه ای را دارد و تاریخ انتخابات را اعلام خواهیم كرد ولی همانگونه كه در جلسات گذشته بررسی كردیم ان شاالله انتخابات در 19 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

هیچ مشكلی با وكلای 187 نداریم

رییس كانون وكلای دادگستری مركز با اشاره به موضوع ادغام شدن مركز امور مشاوران قوه قضاییه (ماده 187) با كانون وكلای دادگستری مركز و با بیان اینكه ما اصولا با دارندگان اخذ پروانه وكالت از مركز مشاوران مشكلی نداریم، گفت: كانون وكلای مركز از لحاظ نهاد وكالت در ایران 100 سال سابقه داشته و بیش از 36 هزار نفر عضو دارد و اگر قرار است ادغامی صورت بگیرد، دارندگان پروانه وكالت ماده 187 باید دركانون وكلای مركز تحت شرایطی قرار بگیرند. ما معتقد هستیم كه بعد از 5 سال زمان اجرای برنامه 5 ساله سوم توسعه، مركز امور مشاوران نمی‌تواند كارآموز جدیدی را انتخاب كند.

جندقی ادامه داد: در زمینه ماده 187 دو شكایت را یكی به كمیسیون اصل 90 و یكی هم به ریاست مجلس شورای اسلامی تقدیم كردیم. آقای لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی این موضوع را به كمیسیون قضایی مجلس ارجاع داد و كمیسیون قضایی مجلس هم با حضور رییس كانون وكلای مركز، كشاورز (رییس پیشین اسكودا) و هم چنین مومنی و چند نفر دیگر از مركز امور مشاوران در جلسه ای مذاكره و بررسی كردیم و نهایتا این شد كه اكثریت كمیسیون قضایی نظر كانون وكلای مركز را صحیح تشخیص داده و گرفتن كارآموز وكالت بعد از پایان 5 سال را عمل خلاف قانون دانستند. علاوه بر آن كمیسیون تحقیق و تفحص مجلس كه از قوه قضاییه تحقیق و تفحص كرد صراحتا اعلام كرده كه بعد از انقضای مدت 5 سال انتخاب كارآموز خلاف قانون است. در ضمن آقای نكونام، رئیس كمیسیون اصل 90 مجلس هم در این زمینه نامه‌ای را به آیت الله لاریجانی نوشته‌اند كه عمل مركز مشاوران در جذب كارآموز خلاف قانون است.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز خاطرنشان كرد: قبل از این كه كمیسیون تشكیل شود، از روابط عمومی قوه قضاییه می خواهیم كه كلیه دادگاه هایی كه جدیدا تاسیس شده یا شعبی كه در استان ها اضافه شده است را اعلام كنند. براساس اطلاعاتی كه به دست می آوریم از جمله این كه در شهرهایی كه جرم خیز است مانند زابل و زاهدان و نیاز به وكلای تسخیری بیشتری دارند، براین اساس است كه در هر سال مشخص می شود كه چه تعدادی وكیل باید جذب كانون مركز شود.

جندقی ادامه داد: مساله دیگر این است كه هم چنین با توجه به افزایش فارغ التحصیلان حقوق و انتظاراتی كه این فارغ التحصیلان دارند احساس كردیم كه همه این افراد می خواهند جذب وكالت شوند. در واقع خواستیم دری را به روی این افراد باز كنیم و تعداد بیشتری برای وكالت جذب كانون مركز شوند.

تشریح عملكرد كانون وكلای مركز در دوران تصدی مسوولیت

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این كه برنامه‌هایی كه در دوران تصدی خود مدنظر داشتید تا چه اندازه محقق شده است؟ گفت: از سال‌های گذشته مدنظرمان این بود كه یك مركز علمی را برای تخصصی كردن كار وكالت تاسیس كنیم. در این دوره و دوره های گذشته تلاش كردیم مجوز آن را از مركز علمی و كاربردی وزارت علوم تحقیقات و فناوری بگیریم تا بتوانیم مركز علمی و كاربردی را تاسیس كنیم و همین كار را انجام دادیم و سال گذشته 60 دانشجو را جذب كردیم كه این دانشجویان در حال حاضر در مقطع كاردانی تحصیل می كنند و در بهمن ماه امسال در حدود 140 نفر دانشجو شركت كرده اند كه احتمالا به دلیل كمبود جا در حدود 70 نفر را جذب خواهیم كرد. هم چنین باید گفت كه هزینه های این مركز علمی را خود كانون مركز متقبل شده و در واقع خودكفاست.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز ادامه داد: از دیگر كارهایی كه انجام شد، این بود كه سالن آمفی تئاتر در سالن اقبال در ساختمان كانون وكلای مركز تاسیس كردیم كه گنجایش 100 نفر را دارد. بعد ازفوت جلال نائینی برای ایجاد یادبودی برای این فرد، سالن اجتماعات به نام جلال نائینی را دایر كردیم. هم چنین باشگاه كانون وكلای مركز در سعادت آباد در حال تاسیس است و كتابخانه كانون مركز را توسعه دادیم و مكانی را برای فروش كتب حقوقی در كانون مركز به وجود آوردیم. موزه ای را برای كانون مركز درست كرده ایم كه در حال حاضر در طبقه همكف در ساختمان كانون قرار دارد. یك زمان از آقای آیت الله شاهرودی تقاضا كردیم كه آیین نامه قانون وكالت مصوب 1334 را اصلاح كند وبه جای این كه كارآموزان 4 جلسه محاكمه ببینند به دو جلسه تغییر پیدا كند و در عوض در كارگاه های آموزشی شركت كنندو در حال حاضر هم كارگاه های آموزشی تشكیل شده است و از جمله برنامه های دیگرمان این است كه ان شاءالله در سال آینده، مركز علمی كاربردی در رشته های كارشناسی با گرایش وكالت، بتواند دانشجو بپذیرد.

وی گفت: اتحادیه (اسكودا) برای جلوگیری و پراكندگی وكلا تشكیل شده است. در واقع اتحادیه یك شخصیت حقوقی دارد كه از طریق اداره ثبت شركت‌ها به ثبت رسیده است.

جندقی در پایان یادآور شد: تشكیل اتحادیه برای ایجاد هماهنگی در روش‌های واحد بین همه كانون‌های وكلای دادگستری مركز است. به عنوان مثال زمانی كه اتحادیه اسكودا تشكیل شد بعضی از كانون‌های وكلا مدت كارآموزی را یك سال قرار داده بودند و بعضی از كانون‌های وكلا 18 ماه را برای دوره كارآموزی در نظر گرفته بودند. در واقع این اختلافات وجود داشت و هماهنگی كه صورت دادیم دوره كارآموزی را به 18 ماه رساندیم و تمامی این مسائل با به وجود آمدن «اتحادیه» حل شد.
پنجشنبه 13 بهمن 1390 , اخبار آزمون های حقوقی , نظر ()
sahar
سه شنبه 18 بهمن 1390 15:34
سلام واقعا ممنون بابت وقتی که گذاشتین و به سوالهای من جواب دادین.
فقط یه چیز دیگه من چون اون موقع مخصوصا تابستون میدونم که وقت چندانی ندارم میخواستم از الان شروع کنم خوندن به نظر شما همین منابع که در سایت قرار دادین خوبه
پاسخ توحید بختیاری : سلام
بله کافی است. البته قبل از شروع مطالعه حتماً به وبلاگ سر بزنید و از آخرین تغییرات منابع اطلاع کسب کنید.
sahar
دوشنبه 17 بهمن 1390 18:43
سلام
من نیمسال اول سال دیگه کارشناسیم تموم میشه و از بعدش هیچ اطلاعاتی ندارم چند تا سوال داشتم ممنون که حوصله به خرج میدین.
1- ازمونی که کانون وکلا میگیره همون پایه یک دادگستری هست ؟
2- اگه من از الان بخوام برای سال دیگه بخونم همین منابع که در سایت هست بخونم ؟
3-زمان ثبت نام رو چی جوری میشه متوجه شد ؟4-برای ای کیو متوسطی مثل من چقدر امکان قبول شدن هست ؟
5- ازمون مشاوران یه ازمون جداست ؟
6- بعد از قبول شدن در ازمون 18 ماه کاراموزی شروع میشه و محل کاراموزی برامون مشخص میشه یا به عهده خودمون هست ؟
ببخشید زیاد بود
ممنون
پاسخ توحید بختیاری : سلام
آزمون کانون وکلا، آزمون کانون وکلای دادگستری است که آذرماه برگزار می شود و آزمون وکلای قوه قضائیه (مشاوران - ماده 187) زیر نظر مرکز مشاوران قوه قضائیه و معمولاً اسفند ماه است.
اگر آزمون سال آتی همان آذرماه باشد، از ابتدای تابستان شروع کنید، اگر جلوتر افتاد (شهریور) بای داز ابتدای اردیبهشت شروع کنید.
در خبرنامه وبلاگ عضو شوید، آخرین اخبار آزمون های حقوقی برای شما ارسال می شود و یا به سایت اتحادیه iranbar.org سر بزنید.
احتمال قبولی برای همه وجود دارد. تلاش کنید و منابع را به درستی انتخاب و مطالعه مستمر و مفید داشته باشید.
هنگام ثبت نام یک استان را انتخاب می کنید و در مرکز آن استان آزمون می دهید. انشالله بعد از قبولی بر اساس رتبه تان می توانید یک شهر از آن استان را برای کارآموزی انتخاب کنید.
وکیل
شنبه 15 بهمن 1390 23:48
دانلود نمونه سربرگ وکلا و کارآموزان
http://www.persianupload.com/1095700
مهسا
شنبه 15 بهمن 1390 15:26
سلام جناب بختیاری منظورم از آزمون وکالت امسال آزمون سال آینده بود .در شهرستان ها دو مرحله ای خواهد بود؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
خیر، انشالله.
65
جمعه 14 بهمن 1390 22:08
salam aghaye bakhtiary mishe lotf konid soalate azmoon moshaverano dar ekhtaire man bezarid age dstresi darin?mamnun misham
پاسخ توحید بختیاری : سلام
متاسفانه به سئوالات دسترسی ندارم.
می توانید به کتاب فروشی های حقوقی معتبر و یا سایت نوین بوک مراجعه فرمائید.
علی
جمعه 14 بهمن 1390 20:26
سلام
ببخشید یک سوال دارم من در ازمون قضا قبول شدم و برخی مشخصاتم وقت ثبت نام اشتباه تکمیل شده و در اون مهلت 10 روزدرخواست رو پر کردم اما نمیدونم تغییر میدن یا نه؟
چیکار کنم؟
شما میتونی پیگیری کنی؟
افراد زیادی این مشکل رو دارن
پاسخ توحید بختیاری : سلام
خیر متاسفانه،
به هیچ عنوان از روند مصاحبه آزمون قضاوت اطلاعی ندارم،
حتماً تماس تلفنی بگیرید، البته اگر مهلتی برای این منظور در نظر گرفته شده و شما در همان مهلت اصلاحات را انجام دادید نگران نباشید.
سینا
جمعه 14 بهمن 1390 13:31
سلام.من به همه ی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون وکالت 90 توصیه میکنم به شرطی که هنگام ثبت نام در آزمون وکالت کانون مرکز مبنی بر دو مرحله ای بودن آزمون پذیرفتند پایبند باشند. باور کنید شلوغ کردن و جنجال برانگیختن برسر برگزاری مرحله دوم دودش تو چشم همه مون میره. بنظر میرسه که عده ای هم که با اصل وجود کانون وکلا مستقل و حتی با حضور وکیل بعنوان چشم بیدار جامعه مخالفند دارن ازین آب گل آلود ماهی میگیرن بهتر ما افسارو دست اونا ندیم. من حرفایی شنیدم مبنی بر بهم زدن جلسه آزمون و... که این کارا که امروز تو ایران ما بعنوان "حرکتهای خودجوش "معروف شده اصلا در شان دست کم حقوق خوانده ها نیست. بهتره این تصمیم کانونو بپذیریم و وقتمونو صرف مطالعه بیشتر کنیم .
یکی
پنجشنبه 13 بهمن 1390 22:09
با پوزش لینک فوق اصلاح میشود:
http://www.iranbar.org/pe116.php#84
نازیلا
پنجشنبه 13 بهمن 1390 19:08
متون حقوقی رو نمیتونم بزنم .خوندن همین کتاب ها وخوندن قانون کافیه .؟ممنون میشم اگه کتاب دیگه هست راهنمایی کنید؟نزدن متون حقوقی باعث میشه كه قبول نشم
پاسخ توحید بختیاری : سلام
اگر زبان را نزنید، باید سایر دروس را بالای 60 بزنید و مدنی را بالای 70،
شاید رتبه بیاورید.
نازیلا
پنجشنبه 13 بهمن 1390 19:06
واقعا ممنون ازاینکه باحوصله جواب مارومیدید. برای ارشدجزاقبولی دردانشگاه ازادتهران شمال خوندن این کتاب ها کافیه؟جزااختصاصی:3جلددکترمیرمحمدصادقی جزاعمومی:2جلددکتراردبیلی ایین دادرسی کیفری:خالقی و 2 جلد اشوری متون فقه:نموداراقای صیادی
پاسخ توحید بختیاری : سلام
بسیار عالی، فقط برای زبان نیز منبع مناسبی بیابید.
یک لیسانس حقوق بدبخت
پنجشنبه 13 بهمن 1390 16:02
سلام. دلم پر درده میگین چرا؟ از اول دبستانم بچه درسخون کلاس بودم همه اشکالاشونو از من میپرسیدن گفتن برو حقوق بخون آیندت درخشانه...!!! این اشتباهو کردم و با رتبه 400 یکی ازشهرستانای خراسان قبول شدم و تو دانشگاه خیلی افت کردم چون استادای بیسوادی داشتیم بالاخره فارغ التحصیل شدم و حالا سرگردونم دلی برای درس خوندن برام نمونده..آزمون وکالتم که اینجوری بود...مشاورانم که شرط سنی داشت..تنها امیدم وبلاگ شماست هرروز بهش سر میزنم به امید یک خبر تازه!!! آخ که چقدر افسرده و سرخورده شدم تو این مملکت..فقط من اینجوری نبودم خیلی از دوستام مثل منن و منتظر.........جناب بختیاری مرسی ک به حرفای مااهمیت میدین و جواب میدین.
راستی به نظرتون آزمون سردفتری کی برگزار میشه؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
متاسفانه برگزاری این آزمون مشخص نیست،
شایعاتی بود مبنی بر اینکه امسال برگزار می شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد، امیدواریم سال آینده برگزار شود.
به خدا امیدوار باشید و تلاش مضاعف کنید.
مهسا
پنجشنبه 13 بهمن 1390 15:27
آقای بختیاری آزمون امسال به چه صورت برگزار میشه؟ در کانون های شهرستانها هم دو مرحله ای است؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
خیر.
نتایج شهرستان ها در همان مرحله اول مشخص شد.
محمد قیصری
پنجشنبه 13 بهمن 1390 13:12
بله دیگه کانون وکلا ملک پدری این جماعته و کسی حق هیچ نظر و دخالتی نداره .
در ضمن سنجش سولات رو از مریخ میاره و فقط برگزار کننده نیست .
دوستان دقت داشته باشند که کلا خود اعضای به اصطلاح محترم کانون وکلا ( زین پس بفرمایی کانون دکان داران وکالت ) با آزمون عضو کانون شده اند .!

هرچه بگندد نمکش میزنند
وای از ان روز که بگندد نمک

اینها قراره داد مردم بستانند
علی
پنجشنبه 13 بهمن 1390 11:17
جدیدترین اخبارحقوقی

lawpress.mihanblog.com
پنجشنبه 13 بهمن 1390 10:36
هیچکی میدونه نتایج اعتراض به کارنامه آزمون وکالت کی اعلام میشههههههههههههههههههههههههههههههه؟
لطفا
یکی
پنجشنبه 13 بهمن 1390 03:26
وی گفت: برگزاری آزمون تستی به وسیله اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران (اسكودا) و از طریق سازمان سنجش برگزار شده و كانون وكلای مركز نقشی در این زمینه نداشته است.

همه دقت کنند که جناب رئیس کانون چه میفرمایند؟
آقای رئیس شما مثل اینکه یادتون رفته که این نوع آزمون(منظور به این سختی یعنی سال 89 و 90) به پیشنهاد کانون مرکز انجام شد و مقرر گردید که پنج کانون وکلای دادگستری متولی طرح سئوال بشوند در ازمون اتجادیه
و گفتید اگر کانونها قبول نکنند ما آزمون را جدا میگیریم
حالا میفرمائید که آزمون به کانون مرکز ارتباطی ندارد و اتحادیه و سنجش برگزار کردند؟
پس چهت یادآوری لینک ذیل را مطالعه فرمائید:(مصوبه شورای اجرائی مورخ 28/5/89
http://www.iranbar.org/KavoshResult
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
صفحات دیگر
عناوین آخرین مطالب
فرارسیدن سال 1393 بر جامعه حقوقی کشور مبارک؛

نتایج نهایی بیست و هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام شد؛

سخنرانی دکتر میترا ضرابی در آخرین نشست انتخاباتی تشکل علمی وکلا؛

سئوالات درس جرم شناسی آزمون دکتری حقوق جزای سال 93؛

بروشور تبلیغاتی وکیل عباس ظهیری، کاندیدای دوره 28ام هیات مدیره کانون مرکز؛

سخنرانی دكتر میترا ضرابی در همایش ائتلاف وكلای جوان؛

زمان‌بندی برگزاری همایش‌های گروه ائتلاف بزرگ وكلای حرفه‌ای؛

بروشور تبلیغاتی جناب وكیل اكبر سردار زاده، كاندیدای دوره 28ام هیات مدیره كانون وكلای مركز؛

بروشور تبلیغاتی دکتر میترا ضرابی، کاندیدای دوره 28ام هیات مدیره کانون مرکز؛

صلاحیت تعداد دیگری از نامزدهای انتخاباتی کانون وکلای دادگستری مرکز تایید شد؛

مصاحبه با آقای عباس ظهیری کاندیدای دوره 28ام انتخابات هیات مدیره کانون وکلای مرکز؛

مختصری از سوابق دکتر ضرابی، کاندیدای دوره 28ام هیات مدیره کانون وکلای مرکز؛

گزارش نشست تشکل علمی وکلا؛

تشکل علمی وکلا برگزار می کند: سخنرانی دکتر میترا ضرابی در نشست انتخاباتی تشکل علمی وکلا؛

دانلود رایگان: مجموعه كتاب‌های پژوهشكده شورای نگهبان؛

کتاب راهنمای موفقیت در ازمون وکالت منتشر شد؛

قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز - مصوب 1392؛

راهکارهای مبارزه با بزرگترین جرم سازمان یافته هزاره سوم؛

آکادمی جزا و جرم شناسی اتهام متفاوت ترین سایت جرم شناسی ایران؛

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون ارشد 93؛

ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1393؛

لایحه آئین دادرسی کیفری؛

نگاهی کوتاه به روابط سی ساله ایران و آمریکا و چالش های موجود؛

نتایج آزمون وکالت 1392 اعلام شد؛

کارت مرحله تشریحی آزمون قضاوت 1392؛

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجوی بورس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری؛

اطلاعیه دوم مركز آموزش قوه قضائیه شامل منابع مرحله تشریحی آزمون قضاوت 1392؛

دفترچه آزمون وكالت 1392 به همراه كلید سئوالات؛

نتایج آزمون قضاوت 1392 اعلام شد؛

اطلاعیه دادگستری جمهوری اسلامی ایران در خصوص آزمون استخدامی سال 92؛


سایت تخصصی دادرس - نرم افزار جامع وکالت


.Privacy Policy & About Us. CopyRight (©) TohidBakhtiary.Ir 2009-2016. All Rights Reserved